Инсиње посериозно повреден, ќе паузира најмалку два месеца

Поранешниот италијански репрезентативец, сега напаѓач на Торонто во МЛС лигата, Лоренцо Инсиње ќе паузира најмалку шест недели поради повреда на десната тетива, на мечот минатиот викенд против Атланта јунајтед (2:0).

Тренерот на Торонто, Џон Хердман ја потврди непријатната вест. Тој рече дека скенирањето со магнетна резонанца го покажало степенот на повредата и додаде дека лекарите од Канада, Англија и од Италија ги проучуваат резултатите.

– Тоа е сложена повреда на мускулот. Кога е во таа фаза, треба да добиете повеќе мислења, изјави Хердман.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО