Играчите на Јунајтед со поддршка за Гринвуд

Фудбалерите на Манчестер јунајтед ја поддржуваат идејата за можно враќање на Мејсон Гринвуд во тимот од „Олд Трафорд“.

Според „Сан“, во соблекувалната на „црвените ѓаволи“ мнозинството било во корист на крилниот напаѓач кој моментално е на заем во Хетафе. Гринвуд беше времено суспендиран поради физички напад врз неговата девојка.

Откако целата ситуација доби разрешница, тој замина во Шпанија, во Хетафе каде што  сезонава даде осум гола и имаше пет асистенции

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО