Гвардиола ќе си замине од Сити по 2025-та?

„Фудбал инсајдер “ излезе со информација дека Пеп Гвардиола (53) ќе си замине од Манчестер сити откако ќе му истече договорот во 2025 година, и ќе направи пауза во кариерата.

Гвардиола со „ граѓаните“ освои пет шампионски титули во Премир лигата, две во ФА купот, во Суперкупот на УЕФА и една во Лигата на шампиони (ЛШ).

Неговиот тим моментално е на третото место на табелата во Премиер лигата и в недела го чека дербито со Арсенал.

 

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО