Диало: Ќе им оддадеме почит на жртвите во Москва

Претседателот на Француската фудбалска федерација, Филип Диало, изјави дека пред пријателскиот натпревар Франција – Чиле ќе има едноминутно молчење во почит кон жртвите на терористичкиот напад во концертната сала „Крокус Сити Хол“ во Красногорск, кај Москва.

– Кога ќе се случат такви настани, ние мора да покажеме солидарност со народот на Русија, рече Диало.

Пријателскиот натпревар Франција – Чиле ќе се одигра денеска во Марсеј, на стадионот „Велодром“, со почеток во 21 часот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО