Денес стартува финалето во мак-кошарката помеѓу МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер

Денес започнува финалната серија од машкиот кошаркарски плеј-офот на Македонија. По 31. пат во 32. првенствена сезона, следува одлуката, кој ќе биде шампионот за сезоната 2023/24.

Во 32. финале, екипата од МЗТ Скопје влегува со многу повеќе трофеи, но тоа во серијата против Пелистер каде можеби ќе биде пресуден фактор.

Финалната серија стартува од СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, а МЗТ Скопје Аеродром ќе атакува на својот единаесетти, додека Пелистер на првиот шампионски трофеј.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО