ЗАНИМЛИВОСТИ

ВИДЕО: Одличен настап но и голем пех: При самото скокање, отиде фустанот…

Францускиот двоец Габриела Пападакис и Гијом Сизерон, се второпласирани пред финалето во вторник. Нивниот најдобар настап денеска можеше да тргне кон поголема штета, откако фусталот на Габриела доживеа најголем ноќен кошмар. При самото клизање и се откачи костимот, што за секој...

(ВИДЕО) Хаос во Бразил: Се испотепаа фудбалери, еден делеше боксови кај Мајк Тајсон

Фудбалски натпревар во Бразил беше прекинат откако едната екипа остана со девет, а другата со шест фудбалери затоа што седуммина добија жолти картони поради тепачка. https://twitter.com/jacklang/status/965328690820284417 Виторија и Баија играа во регионалното првенство на Салвадор, но никој не можеше да претпостави...

(ФОТО) Нема крај на глупостите на фудбалерите: Честиташе кинеска нова година со јапонско знаме!!!???

По изјавата на еден поранешен играч на Лас Палмас дека не знаел дека овој клуб е од остров, се чини чекор понатаму отиде фудбалерот на ПСЖ, Левин Курзава. https://twitter.com/Ayvig06/status/964959067960692742 Неговиот клуб направи специјални дресови на кои со кинески букви беа испишани...

Аристократија: Клубот на Несторовски и Трајковски го плати најскапиот сладолед на светот

Фудбалскиот клуб Палермо доби казна од дисциплинската комисија на Серија Б и ќе мора да плати 10 илјади евра. Причина за казната е инцидентот што се случи на натпреварот против Фоџа во понеделникот кога еден навивач го погодил судијата со...

Драма во семејството на Роналдо: Георгина летала кон болница за помош на еден од...

Бурно било во семејството на Кристијано Роналдо пред неколку дена, тврдат англиските и шпанските медиуми. Според нив, девојката на португалската суперѕвезда Георгина Родригес летала кон болница за да му се укаже итна помош на еден од близнаците. Уште не се...

Каде им беше паметот: Фудбалерите на ВБА се извинија за глупоста во Барселона

Џони Еванс, Герет Бери, Џејк Ливермор и Боаз Мајхил објавија заедничко соопштение во кое се извинија за тоа што за време на своето патување во Барселона украле такси. Инцидентот се случил пред неколку дена бидејќи фудбалерите добиле слободно време затоа...

(ФОТО) Додека сопругот губеше од Реал, таа го полуде светот со „голи“ фотографии на...

Реал Мадрид го победи ПСЖ со 3-1 во првиот осминафинален натпревар од Лигата на шампионите, дел од губитничката екипа беше Дани Алвес, но на неговата девојка Жоана Санс не и беше многу гајле. Пред и додека траеше натпреварот, таа се...

(ФОТО) Празник за очи: Се соблече најатрактивната тенисерка на денешнината

Ежени Бушар во последно време не бележи резултати на какви што не навикна порано, но затоа на друг начин го привлекува вниманието. Таа ја прифати понудата на Спортс Илустрејтид и направи фотосесија со жешки фотографии на кои е речиси целосно...

Каква приказна: Не стигнал на време за финалната трка, а кога се разбудил, добил...

Американскиот тинејџер Ред Џерард го одбележа викендот на ЗОИ, и освен години, тој вниманието го привлече и со она што му претходило на неговиот настап. Џерард со само 17 години стана олимписки шампион во дисциплината „Sloup Style“, носејки и на...

Белгиски љубовен триаголник: Де Брујне не зборува со Куртоа бидејќи му ја украл девојката

Белгиските репрезентативци Кевин де Брујне и Тибо Куртоа не се во добри односи. Причина за тоа е случката од пред 5-6 години кога сегашниот голман на Челси му ја украл девојката на својот соиграч од националниот тим. Де Брујне во...