ОСТАНАТО - страница 16

Американците уриваат рекорд во обложување на спортски настан

Рекордни 67,8 милиони Американци планираат да се обложуваат на „Super Bowl - Super Bowl LVIII“ меѓу Канзас Сити и Сан Франциско,о соопшти Американскот...

Откажан слаломот во Банско поради дожд

Слаломот од Светскиот куп во алпско скијање е откажан денеска во Банско, откако силен дожд, проследен со густа магла, ја оштетија патеката, соопштија ...

Македонскиот каратист Витомир Трајковски обезбеди финале на ЕП во Грузија

Македонскиот каратист Витомир Трајковски се пласираше денеска во финалето во категоријата до 84 килограми на Европското првенство за кадети, јуниори и...

Одермат и Бехрами „летаа“ на патеките

Швајцарскиот скијач, Марко Одермат, победи во велеслаломот возен во Банско во рамките на Светскиот куп...

Џонс одбил да се бори на „UFC 300“

Хантер Кембел, еден од главните адвокати на УФЦ, му се јавил на Џон Џонс да му понуди да учествува на големиот турнир но, тој одбил....

Трајковски постави државен рекорд во скок во далечина

Андреас Трајковски постави нов државен рекорд во скок во далечина. Во Истанбул, на 28 Балканско првенство во атлетика во сала Трајковски со скокот од ...

Гут-Бехрами со победата во Солде ја презеде лидерската позиција во Светскиот куп

Швајцарката Лара Гут-Бехрами славеше во велеслаломот во Солде. Швајцарката „леташе“ во втората трка, со што успеа да ја победи конкуренцијата,...

Познати четвртфиналните двојки во Купот на македонија во одбојка

Одбојкарската федерација на Македонија со ждрепка денес ги одредени двојките за натпреварите од четвртфиналето на Купот на Македонија во двете сениорс...

Шели-Ен Фрејзер-Прајс: Спринтерската легенда ќе се пензионира по Париз 2024

Трикратната олимписка шампионка, Шели-Ен Фрејзер-Прајс (37), која се смета за една од најдобрите спринтерки на сите времиња, вели дека му „должи“ на с...

Норијаки Касаи не се предава: Скока и победува на 52 години, и сака да настапи на ЗОИ 2026!

Јапонската спортска легенда Норијаки Касаи им пркоси на годините и е миленик на навивачите ширум светот. Тој ги освои срцата на многу љубители на ски-...
НАЈНОВО