Бол ја заврши сезоната

Ламело Бол, поради повреда на зглобот нема да игра до крајот на сезоната во НБА лигата. 22 –годишниот кошаркар кој ги пропушти последните 29 натпревари на Шарлот добро заздравува но, раководството не сака да ризикува со неговото здравје.

Бол до повредата имаше во просек 20 поени, 6,2 скока и 7,4 асистенции по натпревар. Неговиот тим се наоѓа на 13-тото место во Источната конференција и нема шанси да продолжи во плеј-офот.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО