Атрактивен гол на Аврамовски на дебито за Болуспор против Адана

Македонскиот интернациналец Даниел Аврамовски, постигна фантастичен погодок за неговиот Болуспор, на гостувањето кај Адана.

Натпреварот заврши без победник (1:1), а бодот на гостите им го обезбеди токму Аврамовски. Гостите поведоа токму со голот на Македонецот, за во вториот дел домаќините да изедначат.

Аврамовски се обиде да постигне гол атрактивно и тоа му успеа – постигна гол на ножички.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО