Анчелоти не штедеше комплименти за неговите фудбалери

Италијанскиот стратег на клупата на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, имаше само пофални зборови за неговите избраници кои вчера ја совладаа убедливо Џирона во дербито на колото и се издвоија на челната позиција на табелата во Примера Дивизион.

„Дон Карло“ посебно се насочи кон играта на Винициус кој покрај голот на мечот со Џирона, имаше и две асистенции. Бразилецот досега има одиграно 21 меч со ефект од 12 голови и седум успешни додавања. „Во моментов, според мене, Винициус е најдобар во светот. Тој одигра врвен натпревар. Тој е најдобар во светот, Белингем е втор а Родриго трет“ – изјави Анчелоти по убедливата победа од 4-0.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО