Барди со одличен погодок ја потврди победата на Трабзонспор

Трабзонспор на Енис Барди одигра одличен натпревар против Хатаиспор, кои што ги победија со 2:0, а еден од головите беше дело на македонскиот интернационалец.

Барди го постигна најатрактивниот погодок на натпреварот, тој стрелаше во 77. минута за конечни 2:0 на фантастичен начин.

Перформансите на Енис Барди беа одлични на оваа средба, па таа форма тој ја круниса со фантастичен погодок во мрежата на гостите.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО