Дресен е против Супер-лигата

Извршниот директор на Баерн Минхен, Јан-Кристијан Дресен, ја критикуваше иницијативата на „А22 Sports Management“ за создавање на европска фудбалска Супер-лига.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО