Вистинска церемонија за Модриќ во Ријад – на секаков начин се обидуваат да дојдат до неговиот интерес

Лука Модриќ е спектакуларно дочекан во Саудиска Арабија.

Фудбалерите на Реал Мадрид пристигнаа во Ријад, главниот град на Саудиска Арабија, каде ќе се игра шпанскиот Суперкуп натпревар.

Саудијците на аеродромот ги дочекаа играчите од шпанската престолнина, а посебно внимание обратија на доаѓањето на хрватскиот интернационалец Лука Модриќ.

Капитенот на „коцкестите“ прво доби букет свеќе за добредојде, а потоа му даруваа и позлатен пехар, па дури имаше и вработен човек да му свири на тамбура.

Се претпоставува дека сите овие убави гести се со цел да го натераат да направи трансфер во Саудиска Арабија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО