Титула за историја: Кавадарци ги пречека своите херои и доцна во ноќта славеше со нив (ВИДЕО)

Фудбалскиот клуб Тиквеш освои синоќа вредна титула, Куп титула освоена во финалето против тимот на Воска спорт.

Несомнено дека Кавадарци живееше за еден ваков успех на Тиквеш, а тоа најдобро го демонстрираа синоќа кога ги пречекаа своите херои доцна во ноќта заедно да ја прослават титулата.

Овој куп трофеј е прв за Тиквеш во нивната фудбалска историја, што ги обедини сите во градот, од старо до младо, сите синоќа беа на улица со фудбалерите и стручниот штаб на Тиквеш.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО