Тен Хаг: Мораме да играме во ЛШ

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, потенцира дека „црвените ѓаволи“ мора да обезбедат место во елитата на Европа бидејќи во тој случај ќе се подобри финансиската ситуација во клубот.„Играњето во Лигатана шампионите е многу важно, дури и не треба да разговараме за тоа.

Клубот ќе има повеќе финансиски можности доколку влезе во Лигатанашампионите. Тоа е нашата цел до крајот на сезонава во Премиер лигата“ – вели Тен Хаг.

Секој тим од англискиот шампионат што ќе влезе во Лигата на шампионите ќе добие исплата од 100 милиони фунти (116 милиони евра).

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО