Спектакл пред АО: Онака, природно, со душа…. ете затоа е најголем!

Непосредно пред почетокот на Австралија Опен, во Род Лејвер Арената беше организиран хуманитарен натпревар во кој учествуваа Новак Ѓоковиќ, Арина Сабаленка, Мариа Сакари и Стефанос Циципас.

Ѓоковиќ без било какви сомнеж е најголема ѕвезда овде, а попатно направи и вистинско шоу пред присутните.

Имено, тој при излегување на терен, беше дочекан од едно локално фолклорно друштво, со кое заигра српско коло.

Расположениот Ѓоковиќ веднаш им се придружи во намерата да ја анимираат публиката, а сите на трибини беа воодушевени од спонтаната кореографија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО