Саутгејт: Ќе бараме решение за подобра игра

Селекторот на фудбалерите на Англија, Герет Саутгејт, одговори на сите критики по стартните две средби на Европското првенство. Неговиот тим прво речиси без игра ја победи Србија а потоа ремизираше со Данска.

– Разочарани сме од настапот на двата меча. Ајде да направиме длабока анализа за да разбереме какви проблеми имаме.Знаеме дека треба да го подигнеме нивото – вели Саутгејт.

– Јас сум тренер, тоа е моја одговорност. Ќе мора да поминеме низ тешки моменти. Не можеме да бараме изговори – потенцирал селекторот на Англија.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО