Редик: Секогаш ми беше тешко против Брајант

Поранешниот НБА играч, Џеј Џеј Редик, го посочи најдобриот одбранебен кошаркар против кој играл во богатата кариера.

– Коби Брајант е најдобриот играч. Тука се и Леброн и Стив Кари. Ќе го додадам и Кевин Дурант. Значи, тие четворица“ – рече Редик.

Претходно беше објавено дека е ставен на аукција дресот на Коби Брајант кој го носеше на првиот финален меч во НБА во 2009 година против Орландо Меџик.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО