Проблем(и) за Пеп и Сити: Кралевите поведоа во Манчестер (ВИДЕО)

Првиот натпревар во Мадрид немаше победник, Реал и Манчестер Сити одиграа нерешено (3:3).

Па затоа копјата ќе се кршат вечерва во Манчестер, каде ќе падне одлука околу тоа кој ќе биде патникот во полуфиналето.

Се чини дека први вечерва го зададоа ударот гостите од Мадрид, кои преку Родриго водат по 12. минути игра со 1:0.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО