Пол Сколс го спореди Фоден со Лампард

Легендарниот фудбалер, Пол Сколс, има само пофални зборови за младиот голгетер на „граѓаните“ Фил Фоден, кој во сезонава има 11 голови и седум асисѕенции.

– Тој а подигна својата игра на ново ниво оваа сезона каде неговите голови во големи моменти потенцијално можат да доведат до титули во лигата. Тој има уште 23 години и има уште многу да постигне, но веќе е победник на лигата – вели Сколс.

-Тој е подобар фудбалер од Френк Лампард кој постигнуваше голови и освојуваше титули. Мислам дека Фоден започнува да го прави тоа во однос на головите – изјави поранешниот играч од средниот ред на Манчестер Јунајтед

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО