По Лига купот, во Ливерпул размислуваат за порада – причина е Јирген Клоп

Освојувањето на Лига купот отвара можност за Ливерпул на крајот од сезоната, како и да заврши таа, да организира парада во чест на Јирген Клоп кој заминува од клбот.

Се разгледувале сите опции тоа да биде на највисоко ниво, со цел да му се даде до значење на Јирген Клоп за сите негови заслуги и трофеи кои ги донесе во клубот оваа нецела деценија.

Клубови како Ливерпул ретко кога организираат паради при освојување на Лига куп, но сега контекстот е поинаков, испраќаат еден од најуспешните тренери во поновата историја.

Но тоа уште не е потврдено, а доколку се случи Ливерпул да освои уште некој трофеј, на пример Премиерлигата, во која се лидери во моментов, парадата ќе добие на тежина и сериозност.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО