Ндомбеле го облече дресот на Ница

Француска Ница на својата официјална веб-страница го објави потписот со играчот од средниот ред Танги Ндомбеле.

Договорот со 27-годишниот Французин е до летото 2026 година.
Фудбалерот доби можност да се врати во Франција практично бесплатно, бидејќи по заминувањето од Тотенхем беше во статус на слободен играч.

Последната сезона Ндомбеле ја помина во турски Галатасарај на позајмица каде забележа 26 настапи и една асистенција.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО