Кунде е на излезната врата од „Камп Ноу“

Дефанзивецот на Барселона и на француската репрезентација, Жил Кунде, може да ја промени клупската средина во текот на летото.

Фудбалерот може да го напушти таборот на каталонскиот тим доколку за него биде добиена интересна понуда. Згора на тоа, Шпанците размислуваат да го продадат Французинот поради проблеми со правилата за финансиски фер-плеј. Кунде се пресели во Барселона од Севилја во летото во 2022 година. Неговиот договор трае до јуниво 2027-ма.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО