Корпулентниот напаѓач веројатно ќе го напушти Милан

37-годишниот ветеран во редовите на фудбалскиот состав Милан, Оливие Жиру, има намера да замине преку „големата бара“ и да заигра во МЛС лигата, објавија дел од медиумите во Италија.

Според нив, францускиот голгетер води интензивни преговори со Лос Анџелес и веројатно ќе му се приклучи на голманот, Уго Лорис, со кого ја делеше соблекувалната во репрезентацијата на „галските петли“. Жиру во сезонава во Серија А дојде до бројката од 20 гола на 26 натпревари.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО