Каква глупост на Алисон и Ван Дајк – на театрален начин им поклонија гол на Арсенал

Арсенал по втор пат поведе против Ливерпул вечерва на Емирати, по една неверојатна грешка на Виргил Ван Дајк и голманот на гостите.

Се играше 67. минута, кога при една, навидум рутинска топка за одбраната на Ливерпул, се случи театрална грешка, која на крајот успеа на најдобар можен начин да ја искористи Мартинели.

Арсенал повторно води на ова дерби на нешто повеќе од 20 минути од финишот и е пред голема победа ова коло против лидерот во првенството.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО