Фати се враќа назад

Младиот фудбалер, Ансу Фати, кој игра на заем во англискиот Премиер лигаш, Брајтон, сака да се врати во Барселона. Тој сезонава одигра 25 средби на кои постигна четири гола и имаше една асистенција.

Неговата цена на фудбалскиот пазар изнесува околу 30 милиони евра, и бидејќи Барса се наоѓа во финансиска криза, лесно може да се случи Фати да биде ставен на трансфер листата летово.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО