Данило проговори за казните на Алвеш и Робињо

Фудбалерот на Јувентус и на Бразил, Данило, се осврна на случувањата со неговите сонародници Дани Алвеш и Робињо кои добија затвориски казни. Поранешниот член на Барселона и на „кариоките“.

Алвеш, беше прогласен за виновен за силување девојка во ноќен клуб и осуден на 4,5 години затвор додека Робињо кој играше за Реал Мадрид, Манчестер Сити и Милан, доби 9 години затвор под обвинение за групно силување во Италија. „Важно е да се подигне свеста во Бразил и да се разбере дека тоа не се случува само во фудбалот. Тоа е одраз на општеството“ – рече Данило.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО