ТЕНИС - страница 36

Ѓоковиќ против Попирин во второто коло на Австралија опен

Светскиот рекет број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ кој помалку неочекувано се намачи во првотo коло против квалификантот, младиот 18-годишен Хрват Дино При...

Следниот ривал на Ѓоковиќ смета дека српскиот тенисер е привилегиран

Алексеј Попирин без било каква потреба, направи „проблем“ пред мечот со Новак Ѓоковиќ. Српскиот шампион ќе игра во 2. коло против Алексеј Попирин, ...

Одлука на самиот почеток од Австралија Опен: Еве каде се враќа Надал повторно на терените

Откако Рафаел Надал заработи мала повреда на турнирот во Бризбејн пред неколку дена, мораше да го откаже учеството на првиот гренд слем годинава. О...

Ѓоковиќ откри каков проблем го мачи

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во второто коло на Австралија Опен. Србинот успешно ја започна својата потрага по својата 25....

Алкараз: Резултатите на Новак во Мелбурн дополнително ме мотивираат

Вториот тенисер во светот Карлос Алкараз истакнува дека не би имал ништо против оваа сезона да игра и да бележи резултати како во 2023 година кога го ...

Алкараз: Надал ми е идол од детството, но сега е моето време за трофеи!

Карлос Алкараз имаше успешна последна проверка пред почетокот на Австралија Опен. Минатата сезона се повреди, така да дури сега ќе може да го гледа...

Хрватскиот тинејџер Прижмиќ прв противник на својот идол Ѓоковиќ во Мелбурн

Младиот 18- годишен Хрват, Дино Прижмиќ кој успешно ги мина квалификациите за првиот годинашен грен-слем турнир Австралија опен, во првото коло на гла...

Големата желба на Енди Мареј во Австралија – Новак Ѓоковиќ!

Британскиот тенисер Енди Мареј, порача дека посакува да има дуел со Новак Ѓоковиќ на овогодинешното издание на Австралија Опен. По откажувањето на ...

Спектакл пред АО: Онака, природно, со душа…. ете затоа е најголем!

Непосредно пред почетокот на Австралија Опен, во Род Лејвер Арената беше организиран хуманитарен натпревар во кој учествуваа Новак Ѓоковиќ, Арина Саба...

Добра ждрепка за Ѓоковиќ на Мелбурн, против двата најтешки ривала само во финалето

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ во првото коло на Австралија опен каде што ќе атакува на 25-та грен-слем титула, ќе игра против тенисер-квал...
НАЈНОВО