ТЕНИС - страница 23

Што доколку навивачот се симнеше на терен? Ѓоковиќ објасни каков ќе бил неговиот прв потег

Новак Ѓоковиќ го победи вчера Алекс Попирин во 2. коло од Австралија Опен, по голема броба во четири сета, а мечот го одбележа и инцидентот помеѓу еде...

Блинкова ја елиминира Рибакина во најдолгиот тај-брејк на грен-слем турнирите

Ана Блинкова и Елена Рибакина одиграа епски натпревар од второто коло на Австралија опен што беше решен во најдолгиот тај-брејк досега во историјата н...

Швјатек надомести 1:4 во третиот сет и се спаси од прерана елиминација во Мелбурн

Светската тенисерка број 1 и првата носителка на Австралија опен, Ига Швјатек (22) од Полска го избегна предвременото елиминирање од првиот годинашен ...

Сензација кај мажите на АО: Сиромашен Индиец со 900 долари на сметка, се пласира во 2. коло

Најдобриот индиски тенисер Сумит Нагал, 137-мо рангиран на АТП, се пласираше во 2. коло од Австралија Опен, против фаворизираниот Александер Бублик 6:...

Инцидент на Ѓоковиќ со еден навивач: Дојди, симни се – кажи ми го тоа во лице!

Новак Ѓоковиќ извојуваше исклучително тешка победа против Александар Попирин со 3:1 во сетови, а малку недостасуваше натпреварот да оди во непосакуван...

Ѓоковиќ по победата над Попирин во Мелбурн: Не играв на највисоко ниво!

Светскиот рекет број 1, Србинот Новак Ѓоковиќ забележа победа против Австралиецот Алексеј Попирин со 6:3, 4:6, 7:6 и 6:3 и се пласира во третото коло ...

Руската тинејџерка е на седмо небо: Ја растури тенисерката која и беше идол

Руската тинејџерка Мира Андреева, направи сензација во 2. коло од Австралија Опен, против шестата тенисерка во светот, Онс Жабер, со 2:0 во сетови, 6:...

Бугарски судија доби жестока казна: Се обложувал на мечеви на кои тој ја делел правдата

Обложувањето и корупцијата се повеќе се застапени во спортот, па многу спортски организации за жал имаат многу работа во последно време и се спроведув...

Зошто никој не верува на АО во Алкараз?

Десеткратниот освојувач на Австралија Опен, Новак Ѓоковиќ, очигледно е главен и јасен фаворит за титулата и годинава. Што се однесува до Карлос Алк...

Осака, двократната шампионка, се збогува со Австралија опен

За Американаката Наоми Осака (26), настапот на првиот годинашен гран-слем турнир, Австралија опен заврши прерано. Во првото коло таа беше поразена од ...
НАЈНОВО