АВТО-МОТО - страница 17

Екс колегата на Британецот: И јас бев изненаден од потегот на Хамилтон

Возачот на Заубер, Валтери Ботас, смета дека неговиот поранешен тимски колега Луис Хамилтон, би можел да ја врати титулата во витрините на Ферари по д...

Претставен новиот Porsche Taycan: помоќен, побрз и со досег до 687 километри

  Porsche го претстави новиот Taycan. Новите верзии имаат поголема моќност, повеќе опсег, побрзо забрзуваат и полнат побрзо со поголема стабил...

Алези го искритикува Ферари поради една крајно не фер ситуација меѓу нивните возачи

Поранешниот ас на Ферари, Жан Алези, смета дека Ферари во најмала рака направил некоректна ситуација кон нивниот возач Карлос Саинц, кој сега е во нез...

Само една е дилемата во Мерцедес, а Волф порача: Тоа ќе мора да го прашате Луис Хамилтон

Луис Хамилтон неодамна потпиша нов договор со Мерцедес, но од пред некој ден, беше потврдено дека тој од 2025 година ќе вози за Ферари. Додека во г...

Хамилтон се коцка со Ферари – посакува филмски крај на кариерата на коњчето од Маранело

Малкумина веруваа дека Луис Хамилтон по седумте освоени титули (6 со Мерцедес и првата со Мекларен), потоа ќе вози за Ферари, барем не во ситуација во...

Со интересна фотографија Расел го поздрави Хамилтон и му постави еден предизвик!

Џорџ Расел на посебен начин се прости од Луис Хамилтон, кој само уште една сезона ќе биде негов тимски партнер во гаражата на Мерцедес. Откако беше...

Најави ли Волф голема неизвесност: Го гледал Шарл Леклер како замена за Хамилтон?

По веста дека Луис Хамилтон и официјално ќе вози за Ферари од идната (2025) година, се поставува прашањето кој ќе му биде тимски партнер на Џорџ Расел...

Продолжен договорот: Легендарната Сузука домаќин на Ф1 трки најмалку до 2029-та

Патеката во Сузука ќе биде домаќин на трката за Големата награда (ГН) на Јапонија најмалку до 2029 година, откако беше потпишан новиот, петгодишен дог...

И официјално: Хамилтон си заминува од Мерцедес

Седумкратниот шампион во Формула 1 (Ф1), Луис Хамилтон дефинитивно го напушта тимот на Мерцедес. Тоа го потврди германскиот тим со официјално соопштен...

Се јави Ди Марзио за трансферот на Хамилтон во Ферари: Исто како и доаѓањето на КР7 во Торино

Повеќето медиуми попладнево објавија дека трансферот на Луис Хамилтон во Ферари од следната година е завршена приказна и дека се чека само официјална ...
НАЈНОВО