Атанасовска со нов, најдобар резултат во кариерата

Големата надеж на македонското женско скијање, Јана Атанасовска (17), го освои одличното второ место на слаломската трка во австрискиот ски-центар Веинебене, со задоцнување од само 71 стотинки зад победничката, Елизабета Кучера од Австрија.

За овој резултат Атанасовска прокнижи 37.29 ФИС точки (поени) со што си обезбеди право за настап на натпреварите во Светскиот куп (СК) следната сезона.

ПОВРЗАНИ НОВОСТИ

НАЈНОВО