Звезда не ги пушта навивачите на Партизан

Екипата на Партизан нема да ја има поддршката од своите фанови на натпреварите од финалната серија во АБА на кои Црвена Звезда ќе биде домаќин.

Актуелниот шампион во регионалното натпреварување ќе ја има предноста на “домашниот“ терен што, со оглед на фактот дека двете екипи играат во иста сала…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.