Звезда и Партизан го сакаат Димитријевиќ, ама тој ќе оди во Валенсија!?

На околу два месеца пред крајот на сезоната, почнуваат шпекулациите во врска со евентуалните трансфери во текот на летото.

Повторно во центарот на вниманието е македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ кој има одлична сезона во дресот на Хувентут, како во домашното првенство, така и во Еврокупот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.