Жестока реторика: МекГрегор порача дека сака борба и доби вулгарен одговор: Ти си глуп, е** се!

Дагестанецот Нурмагомедов успеа да освои титула во лесна категорија во УФЦ, против Дастин Порије, по што веднаш се роди интерес, за друга, голема пресметка.

Конор МекГрегор сега сака да боксува со Дагестанецот, со цел да си ја врати репутацијата, а на тој предлог, Ирецот доби интересен, па и брутален одговор од еден од најдобрите борачи во лесна категорија, Џастин Геичи.

Ти си глуп. Загуби се што имаше веќе, се уште си срање од човек, татко и сопруг. Еби се“, напиша Џастин Геичи.

Реториката сигурно ќе се распламти во следните неколку недели, доколку навистина има дуел.