Женската репрезентација на Македонија поразена во Белгија со 71 поен разлика

Македонската кошаркарска репрезентација доживеа убедлив пораз на гостувањето во Белгија, во третото коло од квалификациите за Европското првенство во 2023 година.

Нашите дами загубија Од третопласираната европска селекција од последниот шампионат со 41-112 што е еден од најубедливите порази воопшто во овие квалификации, сметајќи ги сите репрезентации.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.