„Жабарски“ трол за сите пари кон Англија по ЕУРО титулата: Англиска супа е на менито!!

Италијаните во јули победија на „Вембли“ против Англија во битка за европскиот трон.

По изведување на пенал серијата, Италија беше поефикасната репрезентација, која по долг период се искачи на европскиот трон.

Но сега, три месеци по тој триумф, Италијаните се обидоа да бидат духовити и да се пошегуваат на сметката на Англија, со посебна реклама која ја пуштија во етер.

Англиската супа е на менито“, му одговара Жоргињо на Леонардо Бонучи, играч кој настапува во Англија, односно во Челси.