Заврши првиот дел, се знаат сите осминафинални двојки на Европското првенство

Кадетскиот Еуробаскет што се одржува во Скопје од утре влегува во нокаут фазата откако вчера се одиграа натпреварите од последното коло во групите.

Денеска е слободен ден и можност за рехабилитација по напорниот тридневен распоред, а од утре почнува борбата за трофејот и за опстанок.

Целиот текст и двојките прочитајте ги на следниот ЛИНК.