Загубените топки скапо не чинат во првото полувреме

Шпанија има убедливо водство по 20 минути игра од квалификацискиот натпревар против Македонија во Скопје.

Гостинот води во поголемиот дел од првото полувреме, во втората четвртина најчесто разликата е двоцифрена, колку што и заврши.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.