За влакно до голема несреќа во гаражата на Мекларен

Три члена на Ф1 тимот Мекларен, биле примени во болница во Барселона, откако успеале да изгаснат помал пожар кој избил во нивната гаража за време на тестирањата.

Од Мекларен порачаа дека членовите на екипата се добро, дека не се посериозно повредени, па дека по рутинските прегледи каде им се констатирани помали изгореници на телото, биле веднаш пуштени.

Болидите се детално проверени поради оштетување и на крајот се дошло до заклучок дека болидот бил добар. Овој пожар нема да влијае на последните предсезонски тестирања на Мекларен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe