За него не е многу, но сепак ПСЖ го разнесе Нејмар со една казна

Раководството на ПСЖ донесе одлука да го казни Нејмар со 375 илјади евра поради тоа што Бразилецот не се појави на почетокот на подготовките за новата сезона.

Како што тврдат од парискиот клуб Нејмар не кажал никому дека ќе доцни иако таткото на Нејмар тврди дека постоел договор тој да се појави во тренинг базата на 15 јули.

Бидејќи не е дозволено казните да се пребиваат од редовните плати, на Нејмар да му биде исплатен бонус за примерно однесување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Последно инфо – што рече Лукаку за трансфер сагата со Интер

ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Сите мислеа дека моментот со Роналдо бил клучен – но Де Лихт ја откри причината за трансферот во Јуве

Блесна на Копа Америка, а сега на интересен начин откри каде ќе ја продолжи кариерата

Веќе нема дилеми: По ова е јасно дека Икарди е блиску до Јувентус

Барселона го врати Валдес

И повеќе од заслужено: Мадрид му изрече казна од 250.000 евра на Рамос!

Управата на Барселона даде зелено светло: Ракитиќ и Кутињо на продажба

Мегваер е прескап, Јунајтед се насочува кон новопечениот играч на Јувентус?!