Вујошевиќ искрен: Го испуштивме Јокиќ, ми кажаа дека е дебел

Легендарниот тренер на Партизан, Душко Вујошевиќ призна дека белградскиот гигант и поранешен европски шампион направил голема грешка во јуниорските денови на Никола Јокиќ.

Српскиот репрезентативец пред два дена беше прогласен за МВП на сезоната во НБА лигата иако беше избран како 41. пик на драфтот во 2014 година, а во својата кариера не играше за најдобрите српски клубови Партизан и Црвена Звезда.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.