Вујо не може без вардарци – во новиот клуб носи засилување од Скопје

Веселин Вујовиќ ги изненади многумина откако летово се реши да одбие значително позвучни имиња и подобри понуда, а сето тоа со цел да го презеде тимот на Железничар од Ниш.

Популарниот Вујо веќе започна да го составува ростерот на неговиот нов тим, а во план, барем според српските медиуми, му е да го ангажира довчерашниот голман на Вардар, Страхиња Милиќ.

Популарниот „Џамбо“ веќе  на вториот тренинг со Вардар во пресрет на новата сезона заработи раскина на договорот откако се појави со неверојатни 174 килограми тежина.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гедбан: Навивачите на Вардар, број 1 во Европа!

„Зборнаја“ ја изгаза Данска и се пласира во полуфиналето на ЕП!

Гонзалез ги откри адутите за СП: Објавен поширокиот список на Македонија

(ВИДЕО) „Беттер одбрана, алсо гоод напад“ – интервју на англиски јазик на селекторот на Црна Гора

Металург немоќен и во „Јане“ – победата ја однесоа Мешков Брест

Кизиќ – новата голманска надеж на Вардар: Добро се подготвив, но не очекував…

Металург го намачи – но комбинираниот Вардар победи „низ иглени уши“

Градското дерби во Гевгелија кое ќе има МНОГУ ЖАР: Кожув и Фантоми „со душа“ го чекаат лидерот Блокотехна

Непотребна драма во Загреб: Лино рече дека си оди, од клубот реагираа: За што зборува овој човек??