(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Судирот во кој загина големиот американски талент

Младиот американски кошаркар Теренс Кларк, член на Универзитетот Кентаки, пред два дена го загуби животот во сообраќајна несреќа во околината на Лос Анџелес.

Тинејџерот возел автомобил Хјундаи Џенезис кога со огромна брзина поминал на црвено светло на крстосница, потоа налетал на друг автомобил кој само малку го допрел, но доволно да загуби контрола над возилото и да се забие во столб.

Во моментот кога пристигнала идната помош, Кларк бил жив, но со тешки повреди од кои нешто подоцна починал.

Целиот текст и видеото погледнете ги на следниот ЛИНК.