Војдан Стојановски уште нема пораз во домашното првенство

Легендата на македонската кошарка Војдан Стојановски е единствен играч сезонава во домашното првенство кој се уште не ја почувствувал горчината на поразот.

Тој дојде на половина од сезоната, одигра 14 натпревари во Првата лига, а МЗТ Скопје победи на секој од нив.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.