Војдан Стојановски официјално раскрсти со Олденбург

Македонскиот кошаркар Војдан Стојановски, по една сезона во германското првенство, ја напушти екипата на Олденбург.

За ова информираше германскиот клуб, и веќе ангажирале негова замена, станува збор за Кевин Меклејн, кој веднаш ќе го пополни отсуството на Војдан.

Но сега останува неизвесно каде ќе игра Стојановски идната сезона. Во опција за Стојановски е можеби враќање и во Шпанија каде претходно настапуваше.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон

Кошаркар од соседството, потпиша за Голден Стејт

Уште еден „првоборец“ го напушти Голден Стејт