Вогел пред отказ од Лејкерс

Тренерот кој му ја донесе последната шампионска титула на тимот од Лос Анџелес би можел наскоро да добие отказ на својата функција, тврдат американските медиуми.

Лејкерс направија тим кој треба да се бори за трофејот во НБА лигата, но место тоа се наоѓа на седмата позиција на табелата во Западната конференција.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.