Во Звезда не го ни знаат составот на МЗТ Скопје

Македонскиот шампион утре го почнува својот настап вок АБА лигата, прв по пауза од четири години, а противник е бранителот на титулата во ова натпреварување Црвена Звезда.

За белградскиот тим тоа е прв официјален натпревар во сезоната и генерална проба пред стартот на Евролигата. Се разбира дека Звезда е апсолутен фаворит на овој меч, како и во цела АБА, но изненадува непознавањето на противникот со кого овој тим ќе се соочи утре. Барем тоа се однесува за авторот на најавата на натпреварот на официјалната интернет страница на Црвена Звезда.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.