Во ЦСКА веќе реагирале во случајот со „слободниот“ Теодосиќ

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ е повторно слободен играч, ЛА Клиперс денеска го ослободи, а тоа со големо воодушевување го дочекаа како информација во Русија.

Како што пишуваат европските медиуми, популарниот Тео е пред кам-бек во ЦСКА Москва, каде играше претходните неколку сезони.

Информацијата за ослободувањето на Теодосиќ од договорот со Клиперси експресно дојде до Москва и веднаш има реакција од таборот на ЦСКА.

Разговаравме малку пред истекот на рокот за трејдови во НБА, ми рече дека постои можност да биде трејдуван“, порача првиот човек на ЦСКА, претседатело Андреј Ватутин.

Милош Теодосиќ претходно го носеше дресот на ЦСКА во периодот од 2011 до 2017 година, а сега се верува дека сезоната ќе ја заврши во Европа и дека кам бек во Русија е можен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје испушти златна шанса за враќање во АБА – Задар го врати брејкот

Будуќност буквално уништен: Црвена Звезда ги прегази и ја освои АБА лигата

(ФОТО) Двојазичност и во Белград: Името на Будуќност испишано и на албански

(ВИДЕО) ШОК снимка: Со цигла погоден играч на Будуќност

(ВИДЕО) Тотален ХАОС во Пионир: Нападнати кошаркарите на Будуќнот

(ВИДЕО) Незапамтен „пекол“ во Белград: „Делије“ упаднаа на терен – кошаркарите на Будуќност избегаа во соблекувална

(ВИДЕО) Гостите имаа своја вечер: Портланд, Голден Стејт и Торонто на една победа од полуфинале

Кошаркарот на Будуќност ја подгрева атмосферата: Таму ќе ги победиме, среде Белград

Очекувани победи за Работнички и МЗТ Скопје против Кожув и Блокотехна