Во ЦСКА веќе реагирале во случајот со „слободниот“ Теодосиќ

Српскиот кошаркар Милош Теодосиќ е повторно слободен играч, ЛА Клиперс денеска го ослободи, а тоа со големо воодушевување го дочекаа како информација во Русија.

Како што пишуваат европските медиуми, популарниот Тео е пред кам-бек во ЦСКА Москва, каде играше претходните неколку сезони.

Информацијата за ослободувањето на Теодосиќ од договорот со Клиперси експресно дојде до Москва и веднаш има реакција од таборот на ЦСКА.

Разговаравме малку пред истекот на рокот за трејдови во НБА, ми рече дека постои можност да биде трејдуван“, порача првиот човек на ЦСКА, претседатело Андреј Ватутин.

Милош Теодосиќ претходно го носеше дресот на ЦСКА во периодот од 2011 до 2017 година, а сега се верува дека сезоната ќе ја заврши во Европа и дека кам бек во Русија е можен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија