Во последните 30 години, никој на Олимпијадите не доминирал како Дончиќ

Селекторот на јапонската репрезентација Хулио Ламас е импресиониран од суперѕвездата на Далас Маверикс на почетокот на Игрите во Токио.

Лука Дончиќ беше незапирлив против Аргентина, а против Јапонија помина само 25 минути на теренот и постигна исто толку поени.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.