Во најава интересен Мундобаскет: Ждрепката ги даде групите за Кина 2019

Денес напладне беше извршена ждрепката за кошаркарското Светско првенство кое предстојново лето ќе се одржи в Кина.

Во осум групи, по четири национални тима беа поделини 31 репрезентација. Првиот фаворите за титулата, САД се најде во Е групата каде што се две европски селекции, Турција и Чешка, како и Јапонија.

Во продолжени целосните групи за Мундобаскетот:

Група А: Кина, Венецуела, Полска, Брег на Слоновата Коска

Група Б: Аргентина, Русија, Кореја, Нигерија

Група Ц: Шпанија, Порторико, Иран, Тунис

Група Д: Србија, Италија, Филипини, Ангола

Група Е: САД, Турција, Чешка, Јапонија,

Група Ф: Грција, Бразил, Црна Гора, Нов Зеланд,

Група Г: Франција, Доминиканска Република, Германија, Јордан

Група Х: Литванија, Австралија, Канада, Сенегал

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон